Strona główna Biznes Kluczowe kompetencje współczesnego menedżera – rozwiń swój potencjał dzięki studiom MBA!

Kluczowe kompetencje współczesnego menedżera – rozwiń swój potencjał dzięki studiom MBA!

Kompetencje to połączenie poszczególnych umiejętności z wiedzą oraz ich praktyczne wykorzystanie. Kluczowe jest skupienie się na tych cechach, które pozwolą menedżerowi na elastyczne i optymalne wykorzystywanie potencjału ludzkiego i technologicznego danej organizacji. W nowoczesnych modelach biznesowych przyjmuje się jednak, że wszelkiego rodzaju projekty wcale nie wymagają znajomości zagadnienia przez menadżera. W gruncie rzeczy jednym z głównym zadań, które do niego należą, jest właściwe przydzielenie ról w zespole. Odpowiada on za pracowników, którzy realizują konkretne zadania.

Zarządzanie – klucz do sukcesu

Postawa menedżera wpływa nie tylko na postrzeganie jego osoby przez współpracowników, ale również na ich zaangażowanie w pracę, a także osiągane wyniki. Współczesne szkoły menedżerskie skupiają się przede wszystkim na kształceniu cech przywódczych.

Rozwój nauk psychologicznych przełożył się na zainteresowanie naukowców sposobami zwiększającymi efektywność zarządzania zespołem oraz związkami, jakie zachodzą pomiędzy cechami i postawą menedżera a efektami uzyskiwanymi przez zespół. To z kolei pozwoliło na stworzenie zespołu cech, które pożądane są u współczesnego lidera.

Przede wszystkim menedżer to osoba, która powinna posiadać umiejętność pracy zespole. Jako lider powinien dawać przykład działania podległej mu grupie pracowników. Zbytnia chęć dominacji, całkowita samodzielność w podejmowaniu decyzji mogą prowadzić do strategicznej nonszalancji, która w gruncie rzeczy nie przynosi zamierzonego efektu. Jednym z kluczowych elementów zarządzania jest integracja zespołu, budowanie zaufania na linii menedżer –wykonawcy projektu, ale też zaufania pomiędzy poszczególnymi członkami grupy projektowej.

Istotna jest również empatia. Dobry menedżer jest człowiekiem wyrozumiałym, który zna i rozumie potrzeby swoich współpracowników. Tworzenie grupy, która doskonale wywiązuje się z zadania i jest świetnie działającą komórką firmy, wymaga wysokiej inteligencji emocjonalnej.

Studia MBA pomogą Ci podnieść swoje kwalifikacje!

Jeśli szukasz możliwości dalszego rozwoju swoich kompetencji menedżerskich, koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów podyplomowych z zakresu MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

W zależności od wybranego kierunku uzyskasz wiedzę dotyczącą funkcjonowania nowoczesnych organizacji i problemów, z jakimi mierzą się dzisiaj menedżerowie. Jednym z głównych wyzwań wielu firm jest cyfryzacja i wdrożenie rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Postęp techniczny wymaga strategicznego planowania i wybierania takich systemów, które będą doskonale współgrać z profilem działalności danego podmiotu. Ale to nie wszystko! By odnaleźć swoje miejsce na rynku, firmy muszą pamiętać o prowadzeniu przemyślanej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Te i wiele innych aspektów można zgłębić w czasie studiów podyplomowych MBA. Dużą zaletą programu przygotowanego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej jest możliwość dostosowania kursu do oczekiwań słuchaczy. Studia są nastawione na zdobywanie konkretnych umiejętności. Przyszli menedżerowie będą mogli zmierzyć się z wieloma problemami, które pojawiają się w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Studia z zakresu MBA pozwolą Ci nie tylko nabyć wiedzę dotyczącą funkcjonowania współczesnych organizacji, ale zdecydowanie poprawią Twoje kompetencje w zakresie planowania, analizowania i motywowania zespołu.

Przeczytaj również

5 zasad skutecznej windykacji

Obecnie coraz więcej podmiotów gospodarczych zmaga się z problemem niewypłacalności, przez co ich długi rosną. Z drugiej strony znajdują się wierzyciele, którzy pragną przeprowadzić...

3 pomysły na imprezę urodzinową malucha

Urodziny dziecka to doskonała okazja, by spędziło ono czas nie tylko w gronie rodzinnym, ale przede wszystkim wśród przyjaciół oraz kolegów i koleżanek z...

Roleta dzień-noc – dlaczego to dobry wybór do pokoju dziecięcego?

Odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu to bardzo ważny aspekt codzienności. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych, ponieważ ich pokój jest miejscem zarówno zabawy, jak i...

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Wielu z nas marzy o pięknym uśmiechu. Nie dziwi więc prężny rozwój stomatologii estetycznej. Coraz nowocześniejsze rozwiązania pozwalają na poprawę lub całkowitą zmianę wyglądu...

Kluczowe kompetencje współczesnego menedżera – rozwiń swój potencjał dzięki studiom MBA!

Kompetencje to połączenie poszczególnych umiejętności z wiedzą oraz ich praktyczne wykorzystanie. Kluczowe jest skupienie się na tych cechach, które pozwolą menedżerowi na elastyczne i...