Strona główna Medycyna Uroda Rodzaje mezoterapii wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej

Rodzaje mezoterapii wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej

Mezoterapia to zabieg, którego systematyczne wykonywanie może przynieść spektakularne efekty. Dzięki tej innowacyjnej metodzie skóra naszej twarzy, szyi i dekoltu oraz miejsc narażonych na rozstępy i cellulit może pozostać w dobrej kondycji nawet w dojrzałym wieku. Poznajcie podstawowe rodzaje mezoterapii!

Mezoterapia igłowa

To rodzaj mezoterapii polegający na nakłuwaniu skóry i głębokim podawaniu substancji (np. kwasu hialuronowego), które mają poprawić jej elastyczność, zminimalizować zmarszczki, zaktywować do regeneracji. Głębokość nakłuć zależy od wymagań skóry, głębokości zmarszczek oraz substancji, jakie chce podać specjalista.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej należy wykluczyć przed zabiegiem. Specjalista przeprowadzający mezoterapię igłową wcześniej przeprowadzi z pacjentem wywiad eliminujący ewentualne przeszkody w wykonaniu procedury, należą do nich:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • cukrzyca,
  • alergia, szczególnie na substancje i leki,
  • stany zapalne skóry – opryszczka, grzybica, trądzik, zapalenie ropne skóry i inne problemy z cerą,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • przyjmowanie leków na zakrzepicę,
  • wzmocnienie i zagęszczenie skóry.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen

Zabieg ten polega na mikronakłuwaniu naskórka i przechodzenie głowicą zaopatrzoną w drobne igły do skóry właściwej. Poprzez mikrourazy skóra automatycznie regeneruje się, co daje bardzo dobre efekty w postaci namnażania się komórek i uwalniania z komórek krwi właściwości wzrostowych. Pobudzenie skóry w postaci nakłucia powoduje wzrost kolagenu, elastyny oraz aktywację gruczołów łojotokowych, odpowiedzialnych za nawilżenie skóry.

Mikronakłuwanie inaczej nazywane mezoterapią mikroigłową to jeden z najpopularniejszych, jak i najskuteczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Po jego przeprowadzeniu skóra staje się napięta, jędrna, a widoczne przebarwienia zostają rozjaśnione. Dodatkowo naskórek robi się grubszy i bardziej elastyczny.

Zabieg mezoterapii stosowany jest także w walce z cellulitem, rozstępami oraz nadmiernym wypadaniem włosów.

Mezoterapia bezigłowa

Różni się od metody opisanej wcześniej, jednak działanie zabiegu jest podobne. Jest to wprowadzanie ważnych składników odżywczych do skóry poprzez fale radiowe. Dzięki kanałom elektrycznym składniki docierają głęboko w skórę, jednocześnie otwierając ją na działanie stosowanych kosmetyków.

Częstotliwość zabiegów

Efekty mezoterapii będą widoczne już po pierwszych zabiegach, natomiast im częściej skóra zostanie poddana tej procedurze, tym efekty będą lepsze. Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów w ostępach dwutygodniowych. Aby dobra kondycja skóry się utrzymywała, należy poddawać się mezoterapii co kwartał.

Zabiegi medycyny estetycznej są wysoce inwazyjne i nie wymagają od pacjentów długiej rekonwalescencji. Mezoterapia to świetna metoda na odzyskanie blasku skóry i zmniejszenie oznak starzenia.

Przeczytaj również

3 pomysły na imprezę urodzinową malucha

Urodziny dziecka to doskonała okazja, by spędziło ono czas nie tylko w gronie rodzinnym, ale przede wszystkim wśród przyjaciół oraz kolegów i koleżanek z...

Roleta dzień-noc – dlaczego to dobry wybór do pokoju dziecięcego?

Odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu to bardzo ważny aspekt codzienności. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych, ponieważ ich pokój jest miejscem zarówno zabawy, jak i...

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Wielu z nas marzy o pięknym uśmiechu. Nie dziwi więc prężny rozwój stomatologii estetycznej. Coraz nowocześniejsze rozwiązania pozwalają na poprawę lub całkowitą zmianę wyglądu...

Kluczowe kompetencje współczesnego menedżera – rozwiń swój potencjał dzięki studiom MBA!

Kompetencje to połączenie poszczególnych umiejętności z wiedzą oraz ich praktyczne wykorzystanie. Kluczowe jest skupienie się na tych cechach, które pozwolą menedżerowi na elastyczne i...

Serwis MacBooków – najczęstsze naprawy laptopów od Apple’a

Skuteczna naprawa MacBooków w dużej mierze zależy od przeprowadzenia prawidłowej diagnozy sprzętu. Dobrze zidentyfikowana usterka pozwala nie tylko zaoszczędzić sporo czasu oraz nerwów, ale...